Sporto naujienos

Informacija ir naujienos apie įvairias sporto šakas, varžybas, komandas ir individualius sportininkus. Rezultatai, rekordai, traumos, treniruočių ir varžybų grafikai, taip pat sportininkų ir trenerių interviu bei analizes.

Sunkiai suvokiamą atkarpą pralaimėjęs „Žalgiris“ išlipo iš duobės, bet trileryje pergalę vis vien šventė „Wolves“

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) itin dramatišku virto nieko lemti neturėjęs susitikimas. Jau prieš susitikimą reguliariojo sezono nugalėtojo titulą užsitikrinęs Kauno „Žalgiris“ (25-4) išvykoje 93:97 (26:17, 13:35, 26:25, 28:20) krito prieš Vilniaus „Wolves Twinsbet“ (22-8). „Žalgiris“ startavo itin efektyviu puolimu, bei netruko pasiekti dviženklę persvarą – 16:6. Keenanas Evansas tuomet išprovokavo pražangą mesdamas iš toli, trimis taškais netrukus pasižymėjo ir Demetre&rs...

Žurnalisto klausimo supykdytas Andrea Trinchieri: „Niekada nerodykite nepagarbos mano žaidėjams“

Kauno „Žalgiris“ gavo niuksą Vilniuje, kai svečiuose LKL pirmenybėse sekmadienio vakarą 93:97 (26:17, 13:35, 26:25, 28:20) nusileido Vilniaus „Wolves Twinsbet“ klubui. Gerai rungtynes pradėję kauniečiai išbarstė 16 taškų persvarą ir vienu metu praleido 27 taškus be atsako. Galiausiai mačo pabaigoje juos pražudė klaidos.

Rokas Jokubaitis ir „Barcelona“ vietiniame čempionate išsikapstė tik po pratęsimo

Ispanijos pirmenybėse išsigelbėjimą surengti pavyko Barselonos „Barcelona“ (21/10) ekipai. Katalonai namie po pratęsimo 95:89 (16:17, 17:20, 17:28, 30:15, 15:9) palaužė Las Palmo „Gran Canaria“ (20/11) komandą.  Šeimininkai po trijų kėlinių atsiliko 50:65, sudėtingoje situacijoje buvo ir likus žaisti pusę minutės (74:80). Nicolas Laprovittola tada driokstelėjo iš toli, o pavykus apsiginti pražangą mesdamas iš toli išprovokavo Jabari Parkeris, sumetęs baudų metimus ir atnešęs pratęsimą.
Krepšinis Prieš 3 val.

Lando Norrisas Majamyje pranoko čempioną ir pasiekė ilgai lauktą pirmąją pergalę

Sekmadienį Majamyje (JAV) vyko šeštosios šio „Formulės 1“ sezono lenktynės. Jose sensacingą pirmąją karjeros pergalę iškovojo britas Lando Norrisas. Saugos automobilio faze pasinaudojęs „McLaren“ pilotas aplenkė lyderiaujantį olandą Maxą Verstappeną („Red Bull“), kuris tenkinosi antra vieta. L. Norrisas šios pergalės laukė net 110 lenktynių. Lenktynių pradžioje viskas klostėsi pagal M. Verstappeno planą. Jis startavo iš „pole“ pozicijos ir ramiai pirmavo iki sustojimo boksuose.

Ričardui Berankiui nepavyko įveikti kvalifikacijos turnyre Kinijoje

Kinijoje tęsiasi ATP „Challenger“ serijos „Wuxi Open“ turnyras, kuriame nesėkmę patyrė Ričardas Berankis (ATP-324).  Lietuvis nepateko į pagrindines varžybas, po to, kai lemiamame kvalifikacijos mače 2:6, 6:4, 4:6 pralaimėjo kinui Jie Cui (ATP-431).  Tenisininkai kovojo 2,5 val. R. Berankio pirmų padavimų tikslumas siekė 55 proc. o J. Cui – 71 proc. Ši nesėkmė lėmė ir tai, kad R. Berankis prarado pirmąją vietą tarp Lietuvos tenisininkų ATP reitinge.

Netektis Argentinos futbolo bendruomenėje – mirė į pasaulio čempionų titulą rinktinę atvedęs treneris

Eidamas 85-uosius metus mirė Cesaras Luisas Menotti, kuris 1978 m. pasaulio čempionate Argentinos rinktinei padėjo iškovoti titulą. Apie tai sekmadienį pranešė Argentinos futbolo asociacija (AFA). C. L. Menotti, žaidęs „Rosario Central“, „Boca Juniors“ ir „Santos“ komandose, trenerio karjerą pradėjo „Newell's Old Boys“ klube ir 1973 m. su „Huracán“ laimėjo Argentinos čempionatą. 1974 m. jis tapo Argentinos rinktinės vyriausiuoju treneriu.
Futbolas Prieš 1 val.

Olimpinį kelialapį iškovojęs Rytis Jasiūnas: „Svarbiausia – nepalaužiama vidinė motyvacija“

Olimpinės svajonės gimimas, rezultatų duobė, juodas ir sunkus darbas, nepalaužiamas tikėjimas savimi ir pagaliau iškovotas olimpinis kelialapis IQFOIL burlenčių klasės rungtyje – Ryčio Jasiūno olimpinė kelionė kupina ne tik sportinio ryžto, bet ir žmogiškų išgyvenimų. Su juo – atviras ir nuoširdus pokalbis apie kovą ne tik su konkurentais distancijoje, bet ir savimi pačiu.

Pajūryje toliausiai diską metė Martynas Alekna ir rekordą gerinusi Paulina Stuglytė

Sekmadienį Palangoje finišavo dvi dienas vykęs Lietuvos ilgų metimų čempionatas. Antrąją čempionato dieną stadione varžėsi disko metikai, o suaugusiųjų grupėse triumfavo 23-erių Martynas Alekna (62.03 m) ir 19-metė Paulina Stuglytė (51.04 m). Martynui tai buvo jau antroji pergalė šiemet iš tiek pat galimų, o Paulinai čempionės titulą atnešė beveik 2 metrais pagerintas asmeninis rekordas (senasis – 49.23 m). Vietos Paryžiaus olimpinėse žaidynėse siekiantis M. Alekna sezoną pradėjo galingai.

„Cavaliers“ užbaigė solidų pranašumą lemiamose rungtynėse iššvaisčiusios „Magic“ komandos sezoną

Klivlando „Cavaliers“ laimėjo lemiamas Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynes ir žengė į kitą etapą. JB Bickerstaffo auklėtiniai savo sirgalių akivaizdoje 106:94 (18:24, 25:29, 33:15, 30:26) įveikė Orlando „Magic“ komandą bei seriją laimėjo 4-3. Rytų konferencijos pusfinalyje Klivlando komanda susitiks su NBA reguliariojo sezono nugalėtoja Bostono „Celtics“ krepšininkais. Nugalėtojams Donovanas Mitchellas pelnė 39 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 5 perdavimus.
Krepšinis Prieš 4 val.

Olimpinė atranka – be lietuvių: „Ryanair“ lankų savo lėktuvais negabeno

Lietuvos lankininkų federacija paaiškino, kodėl Esene (Vokietija) vykstančioje olimpinėje atrankoje nepasirodė mūsų šalies sportininkai. „Atvykę į oro uostą lankininkai sužinojo kad avialinijų bendrovė „Ryanair“ lankų savo lėktuvais negabena. Deja, pagal šios bendrovės politiką lankai priskiriami ginklams ir į aukščiausio lygio varžybas vykstantys lankininkai su savo sporto inventoriumi, sportiniais lankais negali naudotis šios kompanijos vykdomais skrydžiais.

Namų sienas apgynę „Šiauliai“ išaiškino pirmąsias dvi ketvirtfinalio poras

Dėl garbės kovojantys „Šiauliai“ (8-21) dar labiau apkartino reguliariojo sezono pabaigą Klaipėdos „Neptūnui“ (14-16). Žydrūno Urbono auklėtiniai namuose 104:98 (21:19, 22:33, 25:19, 36:27) pranoko svečius iš uostamiesčio, kuriems tai – jau ketvirtasis pralaimėjimas paeiliui. Šis pralaimėjimas klaipėdiečiams reiškia tai, jog jie iš šeštosios vietos jau nepajudės, nepaisant Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ likusių dviejų mačų baigties.
Krepšinis Prieš 12 val.

Principinį mūšį laimėję jaunieji Kanados ledo ritulininkai – pasaulio čempionai

Suomijoje sekmadienį baigėsi pasaulio jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio čempionatas. Elitinio diviziono finale principinį mūšį laimėjo kanadiečiai, kovoje dėl aukso 6:4 (0:1, 2:2, 4:1) įveikę amerikiečius. Amerikiečius į priekį išvedė Christianas Humphreysas (19:08 min.). Antrajame kėlinyje rezultatą išlygino Ryderis Ritchie (25:31), bet čia pat kanadiečiai prasižengė ir Cole‘as Eisermanas (28:31) realizavo kiekybinę persvarą.
Ledo ritulys Prieš 12 val.

Triuškinamai laimėjęs „Bayer“ pasiekė dar vieną rekordą

Vokietijoje dar vieną sėkmingą pasirodymą surengė Lėverkuzeno „Bayer“. „Bundesliga“ nugalėtojų titulą jau užsitikrinę Xabi Alonso auklėtiniai 5:1 nepaliko jokių vilčių „Eintracht“ komandai „Bayer“ gretose šioje akistatoje įvarčiais pasižymėjo penki skirtingi žaidėjai. Iš pradžių tikslūs buvo Granitas Xhaka, Patrikas Schickas ir Exequielis Palaciosas, , o vėliau prie jų prisijungė po keitimo į aikštę žengę Jeremie Frimpongas ir Victoras Boniface‘as.
Futbolas Prieš 13 val.

Lietuvių akistatoje Ispanijoje geriau pasirodė sezono rungtynes sužaidęs Mindaugas Sušinkas

Dramatišką pergalę Ispanijos lygoje iškovojo Žironos „Basquet“ (12/20) komanda, kuri išvykoje 96:92 (37:26, 17:22, 19:18, 23:26) įveikė Vitorijos „Baskonia“ (17/15) ekipą. Tadas Sedekerskis pralaimėjusiems per 34 žaidimo minutes įmetė 14 taškų (2/3 dvit., 2/4 trit., 4/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, bet prasižengė 3 kartus. Mindaugas Sušinskas nugalėtojų gretose sužaidė sezono rungtynes. Gynėjas per 31 minutę įmetė 23 taškus (5/7 dvit., 3/5 trit., 4/5 baud.
Krepšinis Prieš 13 val.

Anglijoje užtikrintas pergales šventė „Liverpool“ ir „Chelsea“

Sekmadienį „Liverpool“ komanda šventė pergalę „Premier“ lygoje. Rungtynėse su „Tottenham“ klubu Jurgeno Kloppo auklėtiniai rezultatyvią akistatą laimėjo 4:2. Pirmajame kėlinyje „Liverpool“ dominavo ir jau šešioliktą minutę įsiveržė į priekį. Po aštraus skersuoto kamuolio į baudos aikštelę Mohamedas Salah galva pasiuntė kamuolį į vartus. Savo pranašumą šeimininkai padvigubino paskutinę kelinio minutę.
Futbolas Prieš 14 val.

Įspūdingas debiutas: Darius Labanauskas – „Modus Super Series“ nugalėtojas

Geriausias visų laikų Lietuvos smiginio žaidėjas Darius Labanauskas (PDC-131) šią savaitę pergalingai debiutavo „Modus Super Series“ turnyre. D.Labanauskas 3 dienas žaidė A grupėje, laimėjo 7 mačus, patyrė 8 pralaimėjimus ir užėmė 4-ą vietą su 14 tšk. Vėliau lietuvis C grupėje per 2 dienas iškovojo 6 pergales ir patyrė 4 pralaimėjimus. D.Labanauskas surinko 12 taškų ir dėl geresnių papildomų rodiklių aplenkė anglą Johnny Hainesą (PDC-161) bei pelnė paskutinį bilietą į finalinį vakarą.

Palangoje užtikrintą pergalę iškovojo Martynas Alekna

Sekmadienį Palangoje finišavo Lietuvos ilgų metimų čempionatas, kuriame pergalę iškovojo olimpinį normatyvą vis dar medžiojantis disko metikas Martynas Alekna. Jis geriausiu bandymu užfiksavo 62,03 m rezultatą ir įveikė visus varžovus.

Pamatykite: kaip praeityje atrodė žinomi Lietuvos sportininkai?

Laikas bėga greitai, o šuoliuojantys metai keičia ne tik drabužių madas, miestų architektūrą, bet sportininkų išvaizdą. Naujienų portalas tv3.lt kviečia pasidairyti po istorinius ELTA redakcijos kadrus ir prisiminti, kaip prieš dešimtmetį, o gal net kelis, atrodė ryškiausios Lietuvos sporto žvaigždės. Šios nuotraukos tarsi nukelia į praeitį ir atspindi to laikmečio dvasią.
Krepšinis Prieš 19 val.

Po nuviliančio pratęsimo atsitiesęs Ričardas Berankis įteikė indui „riestainį“ ir priartėjo prie pagrindinio etapo

Kinijoje sekmadienį prasidėjo ATP „Challenger“ serijos „Wuxi Open“ vyrų teniso turnyro kvalifikacija. Pirmajame rate 33-ejų Ričardas Berankis (ATP-329) per maždaug pustrečios valandos 7:5, 6:7 (4:7), 6:0 iškovojo pergalę prieš 27-erių indą Mukundą Sasikumarą (ATP-448). R.Berankis jau pirmajame geime laimėjo varžovo padavimų seriją, bet po kelių minučių prarado pranašumą, o ketvirtajame geime vos nesusikomplikavo padėties, kai buvo atsilikęs 15:40. Vėliau lietuvis dar kartą atitrūko (5:3), tačia...

Alytuje įvyko pirmasis 2024 metų Lietuvos „Street Race“ čempionato etapas

Pirmąjį gegužės šeštadienį Alytuje surengtas pirmasis Lietuvos automobilių „Street Race“ čempionato etapas. „Go4Race“ vardu pavadintas varžybas su pagrindinių partnerių „Perlas Go“ pagalba surengė „Jaunasis lenktynininkas“ ir „Marimotors Racing“ organizatorių komandos. Publika per dieną išvydo kelis šimtus važiavimų, po kurių paaiškėjo pirmojo sezono etapo nugalėtojai ir prizininkai.