Sveika gyvensena 

 

Naujienos besidomintiems sveika gyvensena ir norintiems gyventi sveikiau: kasdieniniai patarimai, gydytojų ir specialistų interviu bei atviros žmonių patirtys.
 

Garsus chirurgas išdavė, kaip sulėtinti odos senėjimą: štai, kas padės

Nors senėjimas yra natūrali gyvenimo dalis, daugelis daug dėmesio skiria tam, kaip užkirsti kelią senėjimo procesui, tačiau garsus plastikos chirurgas pasidalijo penkiais paprastais būdais, kaip sulėtinti senėjimo procesą. Vieni naudoja kremus nuo raukšlių, kiti dažo pradėjusius žilti plaukus, dar kiti imasi drastiškesnių priemonių stabdyti senėjimą, pavyzdžiui, leidžiasi botoksą ar kitus užpildus.

Pasakė, ar krūtų implantai gali sukelti vėžį: daugelis to nežino

Krūtų didinimas implantais – jau seniai nebe naujiena plastikos chirurgijoje, tačiau šią operaciją vis dar persekioja įvairūs įsitikinimai ir mitai, kurie neretai prasilenkia su realybe. Žinomas plastikos chirurgijos gydytojas dr. Darius Radzevičius paaiškino, kas apie krūtų implantus yra tiesa, o kas – melas ir atsakė į vis dažniau viešoje erdvėje keliamą klausimą, ar krūtų implantai gali sukelti vėžį. Naujienų portalui tv3.lt dr.

Šie produktai – aukso gysla kepenims: valgykite dažniau

Mityba atlieka svarbų vaidmenį, palaikant sklandžią kepenų veiklą. Daugelyje maisto produktų yra junginių, kurie, kaip įrodyta, padeda gerinti kepenų fermentų veiklą, apsaugo nuo riebalų kaupimosi, mažina uždegimą ir oksidacinį stresą. Kepenys yra atsakingos už organizmo procesus – nuo baltymų, cholesterolio ir tulžies gamybos iki vitaminų, mineralų ir net angliavandenių kaupimo.

Atsakė į amžiną klausimą: tai koks tas vidutinis vyrų ilgis?

Šeimos gydytoja pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame atskleidė, koks yra vidutinis vyrų varpos dydis, nes, jos teigimu, daugelis žmonių mano, kad jis yra daug didesnis nei iš tikrųjų. Dr. Jen Caudle, šeimos gydytoja, pasidalijo informatyviu vaizdo įrašu „TikTok“ tinkle, norėdama informuoti žmones apie tai, koks yra „vidutinis“ vyrų dydis, rašo mirror.co.uk.

Įspėja šiuos Lietuvos gyventojus: į lauką geriau neikite

Šiuo metu besiskleidžiantys pumpurai ne tik džiugina savo grožiu, bet ir sukelia tam tikrų negalavimų kai kuriems žmoonėms. Higienos institutas įspėja, kad dabar vykstantis žiedadulkių plitimo pikas ypač pavojingas sergantiems astma žmonėms bei turintiems alergiją. Šiuo laikotarpiu svarbu tinkamai savimi pasirūpinti. Ką reikia žinoti apie žiedadulkes? Alergiją sukeliančios žiedadulkės yra mažos, lengvos ir sausos, todėl vėjas jas lengvai išnešioja dideliais atstumais.

Kurpienė patarė, su kuo valgyti šašlykus: skrandis padėkos

Oro temperatūrai kylant vis sparčiau, daugėja progų nuo kepsninių ar grilių nuvalyti dulkes bei pakviesti šeimą ar draugus į gardžią popietę gryname ore. Prekybos tinklo „Maxima“ subalansuotos mitybos partnerė, dietistė Vaida Kurpienė dalijasi patarimais, kaip mėgautis ne tik skaniais, bet ir nebrangiais bei sveikais ant grilio paruoštais patiekalais.

Magnetinė audra įsišėlo: smogs ir stipriau, ir ilgiau

Šiandien, gegužės 3 dieną, reikėtų labiau pasaugoti savo sveikatą. Magnetinių audrų lygis šiandien pasiekė itin aukštus 7 balus. Šis pakilimas gali lemti nemalonių simptomų atsiradimą.  Šią dieną reikėtų skirti daugiau dėmesio poilsiui ir sveikatai stiprinti. Itin aukšti balai Magnetinė diena šiandien yra itin pavojinga, nes siekia 7 balus, o nuo 5 balų magnetinės audros jau yra laikomos pavojingomis, pranešama meteoagent.com.

Jokiu būdu į šaldymo kamerą nedėkite 6 produktų: gali pakenkti sveikatai

Vienas iš geriausių maisto produktų išsaugojimo būdų – užšaldymas. Tai galima daryti su mėsos gaminiais, tam tikrais pieno produktais bei daržovėmis ir uogomis. Apie tai, kokia yra maisto produktų užšaldymo nauda ir kiek laiko galima vartoti įvairius užšaldytus maisto produktus papasakojo dietologas Mantas Liekis. Pašnekovas atskleidė, kad užšaldomi maisto produktai galioja neamžinai. Juos reikėtų suvartoti per tam tikrą rekomenduojamą laiko terminą.

Ragina prisirinkti šio augalo: sveikata padėkos

Pavasarį, siekdami sustiprinti po žiemos išsekusį kūną, bėgame į vaistinę, o mūsų protėviai gydydavosi tuo, ką rasdavo gamtoje. Dažniausiai žoleles rinkdavo ir jomis gydydavo moterys. Jos mokėjo magiškus užkalbėjimus ir žinojo daugybę gydomųjų žolių, kurias rinkdavo tik tam tikru laiku. Pavyzdžiui, ajerų šaknis, beržų pumpurus, įvairias pievų žolių šaknis – balandžio mėnesį; šalavijų, žemuogių lapus – gegužę; kraujažoles, gysločius, sidabražoles, ramunėles, dilgėles ir kt. – visą vasarą.

Prasidėjo galinga magnetinė audra: pasakė, kada baigsis

Ketvirtadienis ramus nebus – tęsiasi vakar prasidėjusi galinga magnetinė audra, todėl šiandien galite jaustis prasčiau. O kad poveikis būtų kuo mažesnis, mokslininkai pataria laikytis kelių rekomendacijų, kurios padės apsaugoti sveikatą. Kaip praneša meteoagent.com, šiandien, gegužės 2-ąją, magnetinio lauko aktyvumas sieks šešis balus. Lygiai toks pats aktyvumas buvo fiksuotas ir vakar. Prognozuojama, kad gegužės 3-4 dienomis aktyvumas sumažės iki keturių balų, o vėliau dar mažės.

Profesorius Unikauskas rimtai įspėja: 1 produktas žudo jūsų širdį

Šis maisto produktas yra pagamintas panašiomis priemonėmis kaip benzinas. Jis turėtų būti pramoninis produktas, tačiau yra mūsų maisto grandinėje. Jis yra kaitinamas bent penkis kartus ir yra filtruojamas per labai toksišką tirpiklį N-heksaną. Kad išskirtų šį produktą, yra dedami chemikalai kvapui šalinti, balikliai skaidriai spalvai išgauti, ten nėra nieko gyvo – tai yra sėklų aliejus.

Šie produktai – aukso gysla kasai: valgykite į sveikatą

Daugelis nemąsto apie kasos tinkamą funkcionavimą, kol nesusiduria su tam tikromis sveikatos problemomis. Kasa atlieka svarbų vaidmenį, paverčiant suvalgytą maistą degalais, kurie maitina organizmo ląsteles. O kasos veiklą padės pagerinti šie produktai – jie tikra aukso gysla. „Jūs esate tai, ką valgote.“ Jeanas Anthelme'as Brillat-Savarinas 1826 m. parašė šiuos žodžius. Šiandien jie turi tokią pat, o gal net didesnę reikšmę nei bet kada anksčiau.

Šiukštu nevartokite šių vaistų su alkoholiu: gali baigtis liūdnai

Psichiatrui diagnozavus depresiją, nerimo sutrikimą ar kitokias psichologines ligas, visais atvejais yra taikomas gydymas – psichoterapija, vaistais ar kombinuotu gydymu.

Venkite šių produktų: jie skatina vėžį

Sužinoti apie vėžio rizikos veiksnius gali būti baugu, ypač kai šie rizikos veiksniai gali būti tokie įprasti kaip maistas. Šios žinios taip pat gali kelti daug klausimų: Kodėl tam tikri maisto produktai didina vėžio riziką? Ar šių maisto produktų reikėtų visiškai vengti? Kokie sveikesni šių maisto produktų pakaitalai? Klinikinė dietologė Alyssa Tatum dalijasi penkiomis maisto produktų grupėmis, kurios yra susijusios su vėžiu, ir pataria, kaip toliau elgtis su šiais maisto produktais, rašo mda...

Agresyvų vėžį išduoda šie simptomai: pastebėkite laiku

Kiaušidžių vėžys – klastinga liga, neturinti specifinių simptomų. Manoma, kad ligos požymiai atsiranda tik tada, kai vėžys pažengia. Pastebėta, kad kiaušidžių vėžys daug dažniau nustatomas moterims, kurios jau patyrė menopauzę. „Sveikatos radijo“ teigimu svarbų ligos simptomą galima pastebėti valgant. „Tai – sumažėjęs apetitas ir greitas sotumo jausmas įvardijamas kaip vienas dažniausių vėžio požymių.
REKLAMA
Klastingoji venų varikozė – ne tik estetinė problema: štai, kas jums padės (nuotr. Shutterstock.com) Klastingoji venų varikozė – ne tik estetinė problema: štai, kas jums padės (nuotr. Shutterstock.com)

Klastingoji venų varikozė – ne tik estetinė problema: štai, kas jums padės

Gera kraujo cirkuliacija yra gyvybiškai svarbi visam organizmui, tačiau net 40 proc. europiečių kenčia nuo venų varikozės. Kojų venų varikozė sukelia ne tik psichologinį diskomfortą, bet ir fizinius simptomus – kojų sunkumą, patinimą ir skausmus. Problema tampa ypač aktuali atšilus orams, kuomet vis dažniau norime apnuoginti kūną ir pasidžiaugti saulės voniomis.

Atslinko stipri magnetinė audra: pasakė, kada baigsis

Savaitgalį įsivyravusi magnetinė audra vis dar neleis ramiai atsipūsti – šiandien taip pat fiksuojamas padidėjęs magnetinio lauko aktyvumas, todėl verta labiau pasaugoti savo sveikatą. Kad magnetinių audrų laikotarpiai praeitų kuo lengviau, ekspertai pataria laikytis kelių patarimų. Kaip praneša meteoagent.com, šiandien, balandžio 29 d., magnetinio lauko aktyvumas siekia penkis balus, tai vertinama kaip riba, kai magnetinių audrų poveikis gali būti labiau pastebimas.

Mėgstate apskrudusius šašlykus? Turi jums liūdnų žinių

Prasidėjus kepsnių, šašlykų ir kitokio ant laužo kepamo maisto sezonui dažnai nesusimąstome, kokį poveikį jie turi mūsų organizmui. O ypač – degėsiai, kurių atsiranda, jeigu pernelyg ilgai kepiname maistą ant ugnies. Apie tai, kokį poveikį organizmui turi šie degėsiai papasakojo dietologas Mantas Liekis. Pokalbio metu M. Liekis ne tik atskleidė, kaip degėsiai veikia organizmą, bet ir išsklaidė vieną, dažnai girdimą mitą.

Priaugtų kilogramų atsikratykite greitai ir lengvai: padės 1 gudrybė

Galbūt manote, kad norėdami reguliariai mankštintis turite išleisti pinigus už brangią sporto klubo narystę, tačiau vienas profesorius teigė, kad jei jūsų tikslas – numesti svorio, tam yra vienas pratimas. Fiziniai pratimai yra ne tik svarbi lieknėjimo proceso dalis, tačiau jie taip pat padeda sumažinti riziką susirgti tokiomis svarbiomis ligomis kaip išeminė širdies liga, insultas ir 2 tipo diabetas. Tačiau ne visada lengva susiplanuoti laiką sporto salėje.

Atskleidė, ar naudojant „ištraukimo“ metodą galima pastoti: kiti to nežino

Apytikriai 41 proc. 18-24 metų amžiaus moterų yra išbandžiusios „ištraukimo“ metodą. Galbūt ir jūs jį naudojate. Kodėl ši neaiški strategija, kai vaikinas ištraukia savo nuogą varpą iš moters makšties likus kelioms minutėms (kartais sekundėms) iki ejakuliacijos, staiga tapo visur paplitusi? „Tai nemokama, visada prieinama ir geriau nei nieko“, – sako Niujorko ginekologė medicinos mokslų daktarė Alyssa Dweck apie tai, ką turbūt galvoja daugelis jos pacienčių.
Į viršų