Suomijoje sekmadienį baigėsi pasaulio jaunių (iki 18 metų) ledo ritulio čempionatas. Elitinio diviziono finale principinį mūšį laimėjo kanadiečiai, kovoje dėl aukso 6:4 (0:1, 2:2, 4:1) įveikę amerikiečius.

Amerikiečius į priekį išvedė Christianas Humphreysas (19:08 min.). Antrajame kėlinyje rezultatą išlygino Ryderis Ritchie (25:31), bet čia pat kanadiečiai prasižengė ir Cole‘as Eisermanas (28:31) realizavo kiekybinę persvarą.

Amerikiečių pranašumą dar padidino Cole‘as Hutsonas (33:04). Visgi, prieš kėlinio pabaigą daugumoje pasižymėti pavyko kanadiečiui Gavinui McKennai (35:40).

Tas pats G.McKenna paskutiniame kėlinyje (50:25) išlygino rezultatą, Cole‘as Beaudoinas (53:40) išvedė kanadiečius į priekį, o garsiojo Jarome‘o Iginlos sūnus Tijas (54:19) pranašumą padvigubino.

JAV rinktinė po šalto dušo bandė atsitiesti – pasižymėjo Brodie Ziemeris (55:36). Vėliau amerikiečiai keitė vartininką aikštės žaidėju, bet daugiau įvarčių nepelnė, o G.McKenna (58:42) dar pasiuntė ritulį į tuščius vartus ir surinko „hat-tricką“. Amerikiečiai atliko daugiau smūgių į vartus (35 prieš 25) ir susirinko daugiau baudos minučių (31 prieš 8).

Tiesa, didžiąją dalį baudos minučių gavo Trevoras Connely, kuris už ataką į varžovo galvos/kaklo sritį buvo išvytas iki mačo pabaigos.

Amerikiečiai neapgynė pernai laimėto titulo, o kanadiečiai pasaulio jaunių čempionais tapo po 3 metų pertraukos. Bronzos medalius laimėjo švedai, mažajame finale 4:0 įveikę slovakus.

Švedai medalius pelnė jau šeštame čempionate iš eilės. Slovakai apdovanojimų laukia nuo 2003 m.

Turnyre dalyvavo ir mūsų kaimynai latviai. A grupėje jie iškovojo vieną pergalę, kai 5:3 įveikė slovakus. Tai užtikrino latvių išlikimą elite ir leido jiems patekti į atkrintamąsias varžybas.

Ketvirtfinalyje latviai 0:4 nusileido kanadiečiams ir čempionatą baigė 8-oje vietoje. Iš elitinio diviziono iškrito kazachai, kurie lemiamose rungtynėse po baudinių serijos 5:6 pralaimėjo norvegams. Kazachų vietą elite užims I A divizione nugalėję vokiečiai.